+38 (050) 252 54 91 ул.Шевченко, 94, г.Канев, Черкасской обл.

Зворотній дзвінок

Відвідайте Канів

 панорама Канева та річки Дніпро

Місто Канів розташоване в Канівському районі Черкаської області і є одним з найдавніших історичних та культурних міст України. Чудові краєвиди, мальовничі схили Дніпра, унікальний природний ландшафт манять туристів з усіх куточків України та світу до нашого міста.

могила та музей Т.Г.ШевченкаВізитною карткою Канева є Тарасова (Чернеча) гора. Це місце – серце українського народу, адже саме тут похований видатний поет, художник, громадський діяч, національна гордість українського народу Тарас Григорович Шевченко. Із верхівки гори, до якої ведуть 392 сходинки, можна безмежно милуватися синіми водами Славути-Дніпра, слухати плескіт його хвиль, насолоджуватися зеленим масивом лісів та Дніпровських заплавів. На території меморіального комплексу розташований Державний музей Т.Г. Шевченка, де відвідувачі можуть ознайомитися з життям та творчістю великого Кобзаря, відчути неповторну енергетику наших пращурів, проникнути в епоху козацької слави.

хата Т.Г.ШевченкаТараса Григоровича поховали на Чернечій горі не випадково. Ще в молодості його зачарувала природа гори, на якій у ХVІ ст. було зведено монастир. У ньому доживали віку покалічені та старі козаки, які ставали ченцями. Тут знайшли спочинок такі відомі українські гетьмани як Іван Підкова, Яків Шах, Самійло Кішка, Яків Остряниця. За будівлею музею, серед колоритної зелені, розташувалась «Тарасова світлиця» - перший народний музей Шевченка. Гранітні сходи меморіального комплексу обладнані майданчиками та павільйонами для відпочинку екскурсантів та фонтаном «Лілея». На території нижнього парку споруджено пам’ятний знак Івану Підкові.

Поряд з готельно-туристичним комплексом «Карат» оселилися герої Шевченкових творів. У 2009 році їх спорудили та подарували місту провідні майстри України. 19 скульптур стали справжньою окрасою підніжжя Тарасової гори, котрі утворили чарівний парк, назва якого - «Шевченкова алея».

     Шевченкова алея  Шевченкова алея  Шевченкова алея              

Успенський собор

 

Найстарішою будівлею міста Канева є Успенський собор. Ось уже більш як 8,5 століть його золотоверхі куполи гордо виблискують на одному з пагорбів Канівських гір. У часи Київської Русі храм називався Геогрієвським, але згодом його переосвятили на собор Успіння Богоматері. Разом з містом він переживав часи розквіту й занепаду, руйнування й процвітання.

 

Праворуч СоборКанівський музей народного декоративного мистецтвау знаходиться ще одна визначна пам’ятка архітектури – колишнє Базиліанське училище (18 ст.). Нині в приміщенні розташовано Канівський музей народного декоративного мистецтва, котрий нараховує близько 5000 експонатів. Найбільший інтерес представляють керамічні вироби періоду трипільської культури, свічник, дзвінок, люльки періоду Київської Русі, козацькі люльки, скляні вироби ХІІІ - ХІХ ст. Захоплення викликають роботи видатних майстрів України з декоративного розпису, гончарства, гутного скла, вишивки, ткацького та килимового мистецтв. Тут можна побачити зразки традиційного українського одягу та предмети народного побуту трьох центральних областей України – Черкаської, Київської та Полтавської.

Меморіал Слави загиблих воїнівНаш край відомий світу і як місце героїчних подвигів радянських солдат, які ціною власного життя тримали оборону міста від фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни. До архітектурних пам’яток, присвячених цій тематиці, належать: великий Меморіал Слави загиблих воїнів, пам’ятники морякам Дніпровської військової флотилії, екіпажу бронепоїзда № 56, жертвам фашизму біля Берестовецького яру та ін. Канівська земля прийняла тіло і учасника Великої Вітчизняної війни, дитячого письменника, автора широковідомої повісті «Тимур та його команда» Аркадія Петровича Гайдара. Неподалік Соборної площі у 1948 році було зведено бібліотеку-музей Гайдара, де зберігаються деякі особисті речі письменника.

Канівський природний заповідник

Вартим уваги є Канівський музей природи, який розташований у старовинному будинку академіка М.Ф. Біляшівського на території Канівського природного заповідника. Відвідувачів вражає величезна кількість експонатів, які є реальним відображенням історії природи та людини з часів палеоліту до наших днів. Найбільш цікавими є: скам'янілі бивні та зуби мамонта, роги гігантського оленя, зуби акули лямна, «чортові пальці», колекція метеликів, опудала тварин та ін. У музеї функціонують відділи вшанування пам'яті академіка М.Ф. Біляшівського та першого ректора Київського університету ім. Т.Г. Шевченка М.О. Максимовича, де можна дізнатися про їх творчу та велику історико-культурну спадщину. Здійснюються організовані екскурсії по заповіднику.

 

Віковічну історію міста зберігають стіни Канівського історичного музею. Він порівняно молодий (1991 р.), проте має величезну колекцію керамічних виробів, починаючи з нового кам’яного віку (VI – IV тис. до н.е.) і закінчуючи гончарним посудом ХХ століття, містить експонати крем’яних та кістяних знарядь праці періоду палеоліту, трипільської культури, бронзового віку, залізних і бронзових виробів скіфського часу та Давньоруської держави, бронзових, мідних, срібних та скляних прикрас різних епох. Також у фондах музею зберігаються предмети побуту мешканців Канева і району XIX - сер. XX століть, та різноманітні документи названого періоду. Цей заклад є організатором тематичних виставок, на яких використовуються фондові матеріали та приватні колекції мешканців Канівського району. 

  міст через Дніпро з 2-ої Світової Війни  річка Дніпро  Канів   

Завершуючи нашу розповідь, хочеться додати, що Канів ділиться з людьми, які до нього завітали, не лише історичною минувшиною та культурною спадщиною українського народу, а й невичерпною енергією багатющої природи Канівщини. Сивий Дніпро, його кручі, велитні-гори, неосяжні простори лівобережжя, казкові ліси не залишать нікого байдужими. А тому, у теплу пору року ми радимо Вам приїхати до нашого міста та здійснити ряд піших прогулянок в ліси і гори, позбирати їстівні гриби, ягоди, цілющі трави, покататися на човнах, зайнятися захопливою рибалкою та просто насолодитися неймовірно гарними пейзажами краю і лагідним промінням сонця на піщаних пляжах Дніпра.